Startupy, w które zaangażował się Leonardo DiCaprio

Cze 08, 2017 Aktualności

Nikomu nie trzeba mówić kim Leonardo DiCaprio i jak wielkim jest aktorem. Udział w największych produkcjach filmowych to jednak nie wszystko czym DiCaprio się zajmuje. Ma on również na swoim koncie kilka starutpowych projektów związanych z ekologią, poprawą środowiska czy jedzeniem. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

1. Qloo

W 2016 roku Qloo zamknęło drugą rundę finansowania i pozyskało 4,5 miliona dolarów. Jednym z inwestorów był oczywiście Leonardo DiCaprio. Qloo to startup, który dostarcza marketingowcom rozwiązanie pozwalających na porównanie ze sobą potrzeb i zainteresowań różnych grup. Program ten potrafi między innymi znaleźć powiązania między kibicami dwóch rywalizujących ze sobą drużyn piłkarskich. Określa ich gusta muzyczne, czy jakie ubrania noszą.

Produkt Qloo do tej pory wykorzystywany jest głównie w branży hotelarskiej, chociaż jego pomysłodawcy wierzą, że ma znacznie szersze możliwości. Trwają pracę by zastosować go w restauracjach, branży medialnej, motoryzacyjnej czy rozrywkowej.

2. Hippeas

Hippeas to inwestycja w którą Leonardo DiCaprio zainwestował całkiem niedawno. Starutup ten produkuje ekologiczne przekąski, które zakupić można w tysiącach punktów sprzedaży w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Produkty te charakteryzują się niskokalorycznością oraz nieobecnością gluteny przy sporej zawartości błonnika i białka.

Hippeas to jednak nie tylko sprzedaż smacznych przekąsek. Startup pragnie również wspierać społeczności z ubogich regionów świata. Hippeas współpracuje między innymi z organizacją Farm Africa, a cześć zysków przeznacza na wspieranie rolników ze wschodniej części Afryki.

3. LoveTheWild

LoveTheWild to druga inwestycja jaką Leonardo DiCaprio zrealizował w tym roku. Sturtup ten zajmuje się hodowlą i dystrybucją świeżych owoców morza. LoveTheWild wierzy, że zachęci Amerykanów do jedzenia skorupiaków oraz ryb, które obecnie dość rzadko trafiają na talerzy mieszkańców USA.

Przedstawiciele firmy zwracają również uwagę na zmiany klimatyczne, zakwaszenie wód oraz nadmierne połowy, które niszczą naturalną równowagę oceanów. LoveTheWild stara się rozwiązywać te problemy stosując bezpieczną akwakulturę i dostarczyć zdrowe i ekologiczne pożywienie rosnącej liczbie mieszkańców Ziemi.

4. Diamond Foundry

W 2015 roku Leonardo DiCaprio zainwestował w Diamond Foundry, która zajmuje się wytwarzaniem diamentów. Sturtup ten skupia się na hodowli rzadkich minerałów oraz poszukiwaniu alternatywnego sposób ich pozyskiwania.

Martin Roscheisen z Diamond Foundry, przekonuje, że: „W warunkach laboratoryjnych minerały, o których mowa, mogą osiągnąć rozmiar dziewięciu karatów zaledwie w ciągu dwóch tygodni, a wyprodukowanie ich w dużej ilości również nie stanowi problemu”.

5. RUNA

„Musimy zrobić wszystko, żeby pomóc tutejszym mieszkańcom, którzy cierpią z powodu pogłębiającej się degradacji środowiska oraz są zagrożeni zmianami klimatycznymi” – powiedział aktor przy okazji inwestycji w startup RUNA, czyli producenta ekologicznych napojów , które powstają z liści herbaty zbieranych w Amazonii i sprzedawane są w całych Stanach Zjednoczonych.

Leonardo DiCaprio nie tylko zainwestował ten projekt sporo pieniędzy, ale również zasiadł w radzie spółki, aby pomóc jej twórcom osiągać sukces. W RUNA zainwestowało zresztą więcej gwiazd, między innymi reżyser Marlon Wayans, czy aktor Adam Rodriguez.

Zaprezentowane powyżej startupy, to nie jedyne w które zainwestował Leonardo DiCaprio. Aktor wcześniej przeznaczył sporo środków w firmy zajmujące się wywozem nieczystości oraz produkujące materace.

Może cię również zainteresować