Duński akcelerator startupów Accelerace otworzy w Polsce swój oddział

sie 10, 2015 Aktualności

Skandynawski Accelerace pozwolił do tej pory rozwinąć się 275 startupom. Duńczycy mają niesamowite statystyki biorąc pod uwagę “przeżywalności” startupów. Na świecie upada ponad 90 % startupów. Spośród tych, które objął program Accelerace, ponad 90 % funkcjonuje dalej. Nowy program akceleracyjny powinien ruszyć w Polsce zaraz po wakacjach.

Szukamy najlepszych światowych startupów, pomagamy im się rozwinąć i sugerujemy rynki, w których powinny zacząć działania – oświadczył Peter Torstensen, prezes Accelerace. Podczas trzymiesięcznego programu, trenerzy Accelerace pomagają startupowcom zrozumieć, w jakim miejscu znajdą największe zainteresowanie swoimi pomysłami i sugerują rozpoczęcie działalności właśnie tam.

By program akceleracyjny w Polsce przynosił startupom jak najwięcej korzyści, Torstensen musi dopasować go do Inteligentnych Specjalizacji naszego kraju i poszczególnych regionów. Zapytany o to, jakie specjalizacje ma na myśli, odparł: “Dobre pytanie. Właśnie analizujemy rynek. W najbliższym czasie właśnie tego będziemy się dowiadywać.

W stworzeniu polskiego oddziału Accelerace Duńczykom pomaga FundingBox, tj. stworzona w Polsce platforma do łączenia startupów z akceleratorami z całego świata.

Tomasz Mazuryk, prezes FundingBox powiedział o współpracy ze Skandynawami : – Wierzymy, że połączenie jednego z najlepszych programów akceleracji i wykorzystanie naszej platformy pozwoli na wygenerowanie odpowiednio dużego i atrakcyjnego deal-flow.
Może już niedługo będziemy mogli również w Polsce pochwalić się programem, z którego ponad 90 % startupów jest więcej niż zadowolonych.

Może cię również zainteresować